top of page

O nás

Nima Dawa je pro nás splněný sen. Chtěli jsme obohatit náš penzion, který provozoval už tatínek Pavlíny jako Penzion u Kubečků, o to, co nám v životě přijde nejdůležitější – pomáhat ostatním žít zdravější a smysluplnější život. Proto tu máme i své terapeutické praxe.

Penzion Nima Dawa leží v centru Mladých Buků, obce na úpatí Rýchorských hor ve východních Krkonoších. Dostanete se nám výborně vlakem, autobusem i autem. Penzion je přímo v srdci krásné horské krajiny, obklopen turistickými stezkami pro pěší procházky i vyjížďky na kolech. Na Sněžku je to od nás 20 km, na Černou Horu 5 km. Nebo se chcete radši vykoupat v přírodním koupališti, svézt na bobové dráze či se projít po stezce korunami stromů? Máte chuť na výlet, vyjížďku na kole nebo koloběžce, na lyžích, s kočárkem? Poradíme, kam se vydat!

Nima Dawa je také centrum tibetské medicíny. Tibetská medicína je jedním ze tří velkých východních léčebných systémů. Její kořeny sahají do doby před 4000 lety. Inspiruje nás svým pohledem na člověka a svojí celistvostí a přesahy při posuzování zdravotních potíží. Ať už jste u nás ubytováni nebo nikoliv, rádi Vám poskytneme terapii a poradenství podle těchto dávných a stále aktuálních principů. Do provozu připravujeme malé tibetské lázně s parní saunou a koupelemi. 

 

Penzion zařizujeme v tibetském stylu. A pokud vás zajímá, co znamená Nima Dawa, tak to v tibetštině symbolizuje spojení Slunce (Nima) a Měsíce (Dawa) jako ženského a mužského principu, moudrosti a aktivity, pravé a levé strany. Správným spojením těchto dvou aspektů vzniká dokonalá, nadosobní harmonie.

 

Věříme, že se Vám u nás v penzionu Nima Dawa bude líbit a těšíme se na viděnou!

Pavlína a Tomáš Osladilovi

Historie penzionu

Dům, v němž je umístěn penzion, byl jako hotel postaven na konci 19. století. Jednalo se o přístavbu ke staršímu objektu. Hotel postavil majitel místní textilní továrny Johann Etrich. V 50. až 60. letech 20. století zde bylo umístěno zdravotnické středisko, kde působil obvodní lékař, pediatr a stomatolog. V přízemí byl vybudován kulturní sál spojený s kinem.

V 90. letech 20. století dům koupili rodiče Pavlíny a provozovali zde diskotéky a hospodu. Několikrát zde byl hostem i tehdejší prezident Václav Havel, který měl chalupu na nedalekém Hrádečku.

V roce 2011 proběhla v penzionu rozsáhlá rekonstrukce 1. patra, kde byly vybudovány apartmány. V roce 2018 převzala penzion do péče Pavlína  a rozhodla se spojit ubytování s tibetskou medicínou.

Aniž bychom si to zpočátku plně uvědomili, vnímáme, že existuje cosi jako duch místa. Dům slouží ke stále stejným účelům jako v minulosti -  k ubytování, péči o zdraví i ke kulturnímu vyžití. 

Nyní postupně, krůček po krůčku, řadu věcí dobudováváme a zlepšujeme. V roce 2023 jsme vyměnili okna, v roce 2024 otevíráme tibetské lázně. Chystáme se na rekonstrukci vstupní haly, dveří, chodeb v penzionu... a časem třeba něco vznikne i venku a na půdě.

Terapeuti

bottom of page